Adviseren en meedenken
Jurjen van der Wiel is sinds april 2025 voorzitter van de raad van commissarissen (rvc). “Als rvc houden we toezicht en geven de directie advies. We staan daarin wat verder af van de dagelijkse patiëntenzorg. Tegelijkertijd zie ik bij iedereen bij HollandPTC die aandacht voor de patiënt en het onderzoek, echt ver weg zijn de mensen waar we het voor doen dus nooit.”
“In onze toezichthoudende rol kijken we als rvc naar de kwaliteit van de zorg, naar de bedrijfsvoering en continuïteit, en naar het maatschappelijk belang dat HollandPTC heeft. Er is altijd aandacht voor patiëntenaantallen en dan verwacht je misschien een puur bedrijfskundige reden, maar hoe groter het aantal patiënten dat we behandelen, des te beter vervullen we de maatschappelijke rol en die is minstens net zo belangrijk.”
Onderweg naar stabiliteit
“Er waren best wat uitdagingen het afgelopen jaar. Een daarvan was het doel te zorgen voor meer stabiliteit en daarvoor waren veranderingen in de financiële structuur van HollandPTC nodig. We willen dat er, ook in deze tijd van stijgende zorgkosten, ruimte blijft voor investeringen in onderzoek, apparatuur en ontwikkeling van mensen. Dat HollandPTC kan doen waar het goed in is en dat een keer tegenwind het tij niet keert. Met de directie en in overleg met de aandeelhouders hebben we daarom goede keuzes gemaakt en zo gezorgd voor meer financiële stabiliteit.”
Aan tafel met directie
“Het mooie van de gesprekken met de directie is dat het altijd een combinatie is van zorg, onderzoek en bedrijfsvoering, van korte termijn kwesties en onderwerpen voor de toekomst. Het afgelopen jaar gingen deze gesprekken over het plan voor de komende jaren zorg, onderzoek en innovatie nog meer samenkomen, het zoeken naar een nieuw hoofd medische staf en de herziening van de financiële structuur voor die gewenste stabiliteit. Het leverde soms ingewikkelde en soms ook pittige gesprekken op, maar met goede resultaten. Mede door het sterke fundament dat HollandPTC eerder al neergezet heeft, zijn alle besproken plannen gerealiseerd.”
Complex en interessant
“Voor mij komt er in de rol van voorzitter van de rvc bij HollandPTC veel samen. Het is bijzonder om deze rol te vervullen in een organisatie waar mensen met zoveel passie werken. In Delft, waar ik zelf gestudeerd heb, in een organisatie en waar zorg, techniek, innovatie en onderzoek samenkomen. De vraagstukken zijn complex en interessant, net als de gesprekken met de aandeelhouders en directie. Het maakt HollandPTC een mooie plek.”
Indrukwekkende patiënttevredenheid
“Wij zijn druk met financiën, vergunningen, de bedrijfsstructuur, maar uiteindelijk is HollandPTC een zorginstelling die patiënten behandelt. En dat doet HollandPTC goed gezien de patiënttevredenheid van een 9,6. Een indrukwekkend cijfer, wat laat zien dat de patiënt centraal stond, en moet blijven staan, ook binnen de rvc.”